نمایش درمانی

نمایش درمانی چیست ؟

 

چه آگاه باشیم چه نباشیم همه ما در طول شبانه روز مشغول بازی کردن نقش های متفاوتی هستیم . در واقع مشکلاتی که برای ما پیش می آید و ما آنها را تجربه می کنیم مشکلاتی هستند که در نقش های خود آن را تجربه می کنیم . به طور مثال بازیگر نقش مادر از بازیگر نقش فرزند راضی نیست و مشکلاتی را در رابطه اش با او تجربه می کند.

نمایش درمانی همانگونه که از نام آن مشخص است استفاده از تکنیک ها و فضاهای نمایشی و تئاتر در درمان روانی افراد است. بنابرانی شما به جای اینکه روی صندلی ثابت بنشینید و تنها به گفتگوی کلامی با درمانگر خود مشغول شوید به روی صحنه فرستاده می شوید و از شما خواسته می شود که نقش هایی را بازی کنید یا تکنیک هایی را به صورت عملی به اجرا در بیاورید.

 

البته شما تماشاگران عمومی ندارید ، بلکه نمایش درمانی که یک درمان گروهی است که تنها تعداد اندکی از افراد را که از مشکل مشابهی رنج می برند گرد هم می آورد تا با کمک نمایش درمانگر به حل مشکلات خود بپردازند و البته نمایش درمانگر و سایر اعضای گروه که آنها نیز مشکل مشابهی دارند راز دار یکدیگر خواهند بود.نمایش درمانی یک درمان قدرتمند و زود بازده است برای افرادی که می خواهند یک درمان پویا و فعال و زود اثر را تجربه کنند.

جلسات گروهی نمایش درمانی هر هفته در مطب دکتر ملینا شیرانی با موضوعات مختلف برگزار میشود که علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند با شماره زیر در تماس باشند :

03132207795

تماس با ما